Strešné krytiny ochránia dom nielen pred dažďom

Výber bývania väčšinou ovplyvní život každého človeka. Niekomu viac vyhovuje bývať v paneláku v centre mesta, niekto naopak viac preferuje bývanie v dome na okraji mesta. Zvoliť si to najlepšie bývanie je poriadnou životnou skúškou. Ak si však človek vyberie bývanie v rodinnom dome, tak sa začne vynárať množstvo otázok. Napríklad aký typ okien a dverí zvoliť, aké podlahy budú najvhodnejšie, ako omaľovať steny v jednotlivých miestnostiach a tiež je náročné vybrať si z bohatej ponuky strešných krytín. Strešné krytiny bývajú vyrobené z viacerých druhov materiálov a každý z nich sa vyznačuje inými funkčnými vlastnosťami. Jedno však majú všetky strešné krytiny rovnaké a to ochrániť dom v maximálnej možnej miere. Krytiny zabezpečujú dom nielen voči poveternostným podmienkam, mrazu, dažďu či snehu, ale aj proti neefektívnemu vykurovaniu vášho príbytku. Preto sa s výberom strešnej krytiny netreba uponáhľať, ale zvoliť to najlepšie a najoptimálnejšie riešenie presne pre váš dom.

střešní krytina

Strešné krytiny s dlhoročnou zárukou

Výber strešnej krytiny je väčšinou záväzok na niekoľko desiatok rokov. Málokto by si kupoval strešnú krytinu, ktorá vydrží iba zopár rokov a potom by ju musel znovu meniť. Z financovania novostavby či pri rekonštrukcii domu je práve stavba či prerábka strechy tou najdrahšou položkou. Väčšina majiteľov sa tak pozerá skôr na kvalitu ako na cenu. Kvalitná strešná krytina vie totiž vydržať aj niekoľko desaťročí a má aj dlhoročnú záruku. Väčšinou sa záruka na strešné krytiny pohybuje od 30- 50 rokov, v závislosti od zvoleného materiálu. Strešné krytiny od spoločnosti Terran, s.r.o. majú záruku obdivuhodných 50 rokov, čo sa už naozaj oplatí.

střecha

Z akého materiálu bývajú vyrobené strešné krytiny?

Strešné krytiny môžu byť vyrobené z viacerých materiálov. Najznámejšie a najobľúbenejšie sú však krytiny vyrobené z betónu a pálenej škridle. Okrem toho sa krytiny vyrábajú ešte aj z vláknocementu, plechu, imitácie škridly alebo asfaltu. Okrem toho na trhu sú ešte k dispozícii aj trapézové či falcované krytiny. Na výber je teda zo skutočne bohatej ponuky strešných krytín, preto si treba dobre zvážiť, aký materiál je vhodný pre vašu stavbu. Ak si neviete s výberom tej správnej krytiny pre vás poradiť, neváhajte sa obrátiť na odborníkov zo spoločnosti www.krytina.sk. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam bude pre nich hračkou výber tej najlepšej a najkvalitnejšej strechy pre vašu nehnuteľnosť.