Ako si vytvoriť puto so svojim zachráneným psíkom


Buďte pripravený
 
Uistite sa, že máte všetky vhodné veci pre vášho nového kamaráta. Od veľkého mastného vrecka psieho jedla určeného len pre Vášho kamaráta, na potenciálne menej zrejmé veci ako šampón pre psov. Budete chcieť mať veci pripravené aby ste uľahčili príchod Vášho nového kamaráta.

štěně labradora
 
Ďalšie základne veci ktoré si môžete pripraviť sú obojok, vodítko, hračky, postieľka a misky na jedlo.
 
Ak máte rodinu, pripravte si základné pravidlá vopred a uistite sa, že ste doma všetci za jedno. Je ťažké predpovedať, ako bude pes v novom prostredí reagovať, a niekedy zničí drahé tenisky.
 
Prineste svojho psa domov
 
Veľa útulkov Vám dá obojok a vodítko, ale doneste si svoje vlastné aby ste predišli nepríjemným situáciám.
 
Váš nový kamarát si bude musieť zvyknúť, tak mu dajte čas. Prichádza z miesta, kde zažil veľa rôznych vecí. Jedna z najdôležitejších vecí, ktorá robí prvý deň pohodlnejším pre záchranného psa, je jednoducho tráviť čas s nim v rovnakej miestnosti. V ideálnom prípade vymedzený priestor, aby ste mohli svojmu psovi ukázať, kde je pre neho kúpeľňa alebo záchod.
 
Čo očakávať
 
Môže sa objaviť správanie spojené s úzkosťou v dôsledku zmeny prostredia alebo zlé správanie z bývalého a menej výchovného domu.
 
Robte všetko krok po kroku, nechajte svojho psa vedieť, že sa dopustili chyby tým, že pevne poviete „NIE“ a uistite sa, že dostane pochvalu a odmenu keď spraví niečo dobre.

malé štěně
 
Nikdy nie je zlý nápad chod na rôzne tréningy pre šteniatka aj dospelé psy, či už sa správajú dobre alebo zle.
 
Opakovanie a rutina je dôležitá
 
Prispôsobenie sa novému prostrediu tiež závisí od rutiny. Uistite sa, že pravidelne chodíte so psíkom von a dávate mu pravidelne do misky jedlo a vodu. Pravidelné správanie a rutiny pomáhajú psovi zvládnuť prvé týždne nového prostredia.
 
Vuala
 
Niekedy to môže trvať niekoľko týždňov, kým skutočne získate pocit že nový psík je naozaj Váš.
 
S trochou vytrvalosť a trpezlivosťou si získate Vášho nového člena rodiny a za chvíľku sa Vám bude zdať, že psíka poznáte celý svoj život a ste nerozluční priatelia.