Stačí odfotiť a konkrétny predmet môže byť Váš

Niekedy sa u nás dostaví taká zvláštna túžba, akou sme disponovali už v detstve. Mať to, čo má druhý, to naše je vždy horšie. Síce už nedávame svoju detinskosť pocítiť v takej viditeľnej miere, ale priznajme si, niekedy v meste vidíme neznámeho človeka a povieme si, ten má skvelú mikinu, tá má super čižmy,… No je celkom pochopiteľné, že neznámeho človeka sa hanbíme opýtať, odkiaľ tie veci zohnal a koľko ho stáli. No aj v tomto smere nám pomôže technológia a túto dilemu vyrieši za nás. Viem, znie to neuveriteľne, ale prosím, čítajte ďalej.
Toto zaujímavé technologické riešenie nám prinesie  Google so svojou aplikáciou Google Lens, respektíve jej vylepšením o doplnok Style Match.

foto

Následne budeme potrebovať už iba jeden doplnok, fotoaparát, no ten je súčasťou každého smartfónu, čiže môžeme ísť priamo na vec. Na závideniahodný kúsok zameriame objektív, odfotíme, zvyšok všetkých potrebných informácií vám už poskytne Google. Na základe vyhotovenej fotky nájde tie isté, poprípade podobné alternatívy dotyčného produktu spolu s informáciou o e-shopoch, kde ho môžete kúpiť, samozrejmosťou sú aj uvedené ceny. Prakticky Vám poskytne priamo výber e-shopov, v ktorých sa daný produkt nachádza, v prípade záujmu si ho môžete ihneď objednať.

A pokiaľ stojíte pred výlohou, no požadovaná suma sa Vám zdá akosi nápadne vysoká, aj v tomto prípade môžete postupovať rovnako. Daný tovar odfotiť a na základe výsledkov porovnať, či sa vám ho oplatí kúpiť radšej z internetovej predajne, alebo je výška ceny oprávnená.

moda

Appka sa však dá využiť aj iným spôsobom, prakticky môžete odfotiť čokoľvek a pokiaľ Google foto rozpozná, poskytne súvisiace informácie, to isté platí napríklad aj o texte v cudzom jazyku. Text odfotíte a pomocou prekladača Google sa k Vám dostaví text v preloženom znení. Možností využitia tohto patentu je tak oveľa viac.