Action zážitky

„Adrenaline-seekers“ ako im v Amerike hovoria, alebo hocikto, kto chce skúsiť prekročiť svoje hranice a je samozrejme viac než kedykoľvek predtým otvorený novým možnostiam, je vítaný a mám pocit, že sa mu tu bude páčiť. Predtým, než zažijete skutočné akčné zážitky, dovoľte mi prezentovať svoj zážitok a vyostrieť Vám takisto všetky bližšie detaily týchto „action zážitkov“.

paintball

Môj prvý a bohužiaľ aj jeden z posledných zážitkov (vždy zostanem ostatnými prehlasovaná) som zažila asi pred troma rokmi, bolo to vlastne prekvapenie pre mňa od môjho uja a bratranca. Bol to ziplining, o ktorom som predtým nepočula, ale zamilovala som sa doňho až do špiku kosti. Na začiatku, prvých pár minút neistoty spojených s menším strachom z výšky bolo výzvou. Ale dám vám jedinú odpoveď na to, čo bolo potom a to tú, ktorú dali mne, keď som to chcela vzdať a ísť dolu. „Jediná cesta vedie vpred.“

Po pár minútach keď máte prvé „zážitky“ za sebou, tie prvé prekážky, je skvelé mať vedľa seba niekoho, kto Vás dobre pozná, vie ako na Vás a pomôže Vám prejsť tým. Tým človekom bol pre mňa môj bratranec, ktorý to absolvoval už najmenej desaťkrát a neustále hovoril o tom, aké je to jednoduché a v podstate mi pomáhal dostať sa do pohody a prejsť tým čo najpokojnejšie. A verte či nie, po čase sme sa predbiehali, súťažili a začala to byť zábava. Na konci tej cesty ma prekvapilo sklamanie, že už je tomu všetkému koniec a chcela som ísť ešte raz. Ak totiž čokoľvek hrozivé pred sebou máte a nájdete cestu, ako tým prejsť a dokonca to obrátite v niečo dobré, pochopíte, ako ja vtedy, že ste prekonali svoj strach, samých seba a ste možno o kúsok bližšie k človeku, ktorým chcete byť.
No vy si môžete vybrať hocičo.

vodní sport

Tu, na Slovensku, dokonca aj v zahraničí (Slovinsko, Rakúsko), okrem lanových centier, zoskok z komína či mosta, tandemový zoskok z lietadla alebo sa jednoducho môžete spustiť po jednoduchej lanovke. To, čo by som ja chcela určite ešte skúsiť je jazda na netradičnom hi-tech vozidle tzv. „offroad segway“ alebo jazda na skákacích topánkach. Obľúbený (military) paintball nesmie chýbať. Možno rodinný rafting, zaujímavý zorbing (vedeli ste vôbec, čo to je, len ja nie..) alebo ikonická streľba z luku či kuše Vám hovorí viac do duše. Stále nie dosť? Čokoľvek, čo som ja nespomenula, určite spomenuli.