Aký dojem vo Vás zanecháva návšteva sociálnej siete?

Sociálne siete ako Facebook, Instagram, ale napríklad aj Youtube,… nám poskytujú viaceré výhody a možnosti, za svoje vraví a j ich pravidelná masová návštevnosť, čiže obrovská popularita. Ale možno považovať vysokú návštevnosť automaticky za popularitu, respektíve pozerať sa na danú vec iba z pohľadu, že všetci užívatelia vidia v daných stránkach pozitívum?

mobil

 Možno Vás to prekvapí a možno práve nie, pokiaľ by ste sa opýtali viacerých ľudí, či majú sociálne siete pozitívnu odozvu, alebo skôr negatívnu, výsledky by neboli také jasné v prospech bežného chápania slova popularita. Popularita, čiže vec, o akú javí záujem veľká časť populácie, to áno, ale skutočná obľúbenosť? Obľúbenosť chytá skôr podobu závislosti, nemožno povedať, že by nás návšteva sociálnych sietí  zakaždým povedzme pobavila, alebo nám zakaždým viditeľne zlepšila náladu. Vo veľa prípadoch áno, v nemálo prípadoch, žiaľ, skôr naopak.

Z väčšej časti môžeme však povedať, že tieto siete nám dávajú možnosť pobaviť sa, dokonca reprezentovať naše predstavy, vzájomne sa spriateliť, skontaktovať so starými známymi,… sú to skutočne skvelé výhody, aké by sme možno postrádali, ale ako to tak býva, vznikajú aj negatíva a negatívne ohlasy, ktoré si takisto v spojitosti s návštevou týchto sietí začíname populačne uvedomovať.
 No povedzme si pravdu, tieto negatíva tvoria z veľkej časti samotní ľudia, teda užívatelia, sociálna sieť je iba ich prostriedkom. Rovnakým spôsobom sa dá využiť pozitívne. Dosť záleží aj od toho, koho máte v priateľoch a ako s týmito priateľmi vychádzate.

sociální média

A používame tieto stránky k tomu, aby sme každého informovali o každom detaile našej osoby a nášho života a názorov, vidíme v príspevkoch iba seba, alebo naopak, závistlivo a drzo sledujeme ostatných a hľadáme info, aké by sme mohli zneužiť ku klebetám, či naopak, delíme sa o zaujímavé príspevky, priateľov si vážime a snažíme sa s nimi vzájomne deliť o naše pocity či zážitky? Aj toto sú veľmi dôrazné faktory, na základe ktorých bude stránka našim príjemným spoločníkom, alebo naopak drogou vyvolávajúcou zlé pocity či dokonca realitu ovplyvnenú z veľkej časti ilúziou.