Najsilnejší muži sveta

Silných mužov, ktorí dokázali zaujať svet svojimi športovými výkonmi alebo aj hereckými vlohami a majú na svojom konte aj nejaké víťazstvá či rekordy, je určite mnoho,, no my si priblížime v skratke život troch z nich.

socha

Magnus Ver Magnusson
Medzi bývalých silákov môžeme zaradiť aj muža z Islandu Magnusa Ver Magnussona, ktorý sa narodil 22.apríla 1963 a titul Najsilnejšieho muža sveta získal štyrikrát. V roku 1984 začal so svojou kariérou „zdviháka“, v roku 1985 už získal medaily na Majstrovstvách sveta juniorov a na Majstrovstvách Európy, titul seniorov získal v rokoch 1988-1990. Je silákom, ktorý stanovil aj svetový rekord mŕtvym zdvihom pre pneumatiku na 981 libier. Účastníkom najsilnejšej súťaže mužov sa stal v roku 1985 a vtedy získal 3. priečku. Prvýkrát sa víťazom súťaže stal v roku 1991 a ďalšie tri zlaté medaily získal v rokoch 1994-1996.

činky

Jouko Ahola
Jouko je rodený Fín, narodil sa 1.decembra 1970 a slávu si získal víťazným titulom súťaže Strongest Man za roky 1997 a 1998. Získal aj ďalšie tituly, medzi inými aj Najsilnejší muž Fínska, Najsilnejší muž v Európe a Najsilnejší tím na svete. Nie je len silákom, ktorý drží svetový rekord, ale dostal sa aj k herectvu. Objavil sa vo filme Vojna mŕtvych či Kráľovstvo nebeské, okrem toho organizuje a tiež rozhoduje súťaž o najsilnejšieho človeka sveta. Jeho vzorom je Arnold Schwarzenegger.

vzpírání

Bruce Wilhelm
Je to rodený Kalifornčan, tam sa 13.7.1945 aj narodil a je držiteľom titulu Najsilnejší muž sveta. Stal sa členom Výboru pre výkon olympijských výborov Spojených štátov a napísal aj pár kníh a článkov s témou sily, bol aj členom Výboru pre športovú medicínu a pre prípravu hier, Výboru pre zneužívanie drog a tiež členom Dozornej rady pre športovcov. Ešte vždy je držiteľom svetového rekordu v streľbe a získal aj nejaké medaily vo vzpieraní. Zúčastňoval sa aj organizovania rôznych súťaží.