Ako nakupovať cez Amazon alebo nájdite presne to, čo hľadáte!

Na Amazone nájdeš úplne všetko. To je názor viacerých ľudí, ktorým niečo hovorí online nakupovanie zo zahraničia. Vieme, že posledné roky nastal v našej i susedných krajinách nákupný „boom“, ktorý sa orientuje výhradne na internetové nákupy zo zahraničných trhov, vo veľa prípadoch z čínskych, poprípade nemeckých a pod. Určite by sme našli hneď niekoľko populárnych obchodov, ale na stránke Amazon skrátka máte dosť veľkú šancu nájsť presne to, čo hľadáte a to aj v prípade, ak sa jedná o určitú raritu či menej známy produkt.

obchod

K obľúbenému druhu tovaru sa radí napríklad elektronika a v tomto smere je vysoká šanca, že tu nájdete napríklad Playstation 1 alebo 2 či Nintendo Gamecube spolu s hrami a skrátka čokoľvek, čo u nás na sklade pravdepodobne nenájdete. Ale samozrejme, okrem týchto rarít je tu i množstvo aktuálneho a populárneho tovaru a to hneď vo viacerých podobách a alternatívach. Zoberme si ako príklad situáciu, v ktorej chcete kúpiť konkrétnu knižku. Amazon vám nenájde iba jeden kus tejto knihy, ale viacero verzií a vydaní vo viacerých jazykoch. Jeho sklady sú skutočne bohaté a pokiaľ sa vám nechce prehľadávať desiatky obchodov, stačí navštíviť Amazon a tu už danú vec na 99 % nájdete. Jediný problém je snáď v tom, že sa jedná o zahraničný internetový obchod a s tým určité obavy, ako objednávka bude prebiehať.

videohra

V úvode tohto celosvetovo najznámejšieho e-shopu pravdepodobne zbadáte v hornej časti určitý vyhľadávač, do ktorého napíšete konkrétny výraz, respektíve konkrétnu vec, ktorú hľadáte. Najlepšie konkrétny model (napr. Nintendo NES), nie všeobecný názov ako „herná konzola“. Každopádne vyhľadávanie vám uľahčí, ak kliknete na kolónku All a vyberiete si konkrétnu kategóriu hľadaného tovaru. Ak ste následne našli tovar, aký ste hľadali, v pravom rohu kliknete na tlačíko Add to list. Po tomto kroku vás čaká registrácia, dvoch horných políčok si nevšímajte, musíte kliknúť na Create your Amazon account. Tu zadáte svoje meno, funkčný e-mail, ľubovoľné heslo, ktoré v štvrtom políčku potvrdíte jeho opätovným napísaním. Po tomto kroku kliknete na oranžové políčko Create your Amazon account.  Teraz vyplníte adresu, kam má zásielka prísť a následne vyberiete spôsob platby, ideálne kartou MasterCard.

eshop

  • Predajca Amazon je síce americký e-shop, ale svoje pobočky má napríklad v Anglicku (.co.uk) či v Nemecku (.de). A keďže ide o európske krajiny, doprava bude praktickejšia a doba čakania viditeľne kratšia (hlavne z Nemecka). Pri nákupe z amerického Amazonu musíte zaplatiť DPH a pri cene vyššej než 150 eur aj vysoké clo, čo sa v mnohých prípadoch neoplatí.