Môžeme sa tešiť na zbrusu nového Shreka!

V roku 2001 po prvýkrát naše životy obohatil „zlý zlobr“ menom Shrek kultovou animovanou rozprávkou s totožným názvom, ktorá je dnes už jednou z najväčších ikôn  rozprávkového a vlastne i filmového sveta. Táto prvá časť zožala priam obrovský úspech a odvtedy sme boli svedkami viacerých vydarených a podobne úspešných pokračovaní až po rok 2010. Odvtedy Shrek akosi stíchol.

film

Okrem celovečerných filmov sme síce boli svedkami i pár cca 20 minútových seriálov a muzikálu, v roku 2011 dokonca filmu Kocúr v čižmách, kde bola v hlavnej úlohe pôvodne vedľajšia postava, ale povedzme si na rovinu- chýba nám skutočné pokračovanie, ktoré by miesto experimentov odkazovalo na prvý, originálny diel. To je ten pravý kľúč k úspechu tvorcov a k spokojnosti divákov. A práve toto, v poradí už piate pokračovanie má podľa všetkého prísť onedlho a to už v roku 2019.

občerstvení

Jedno je však isté, na piatom pokračovaní sa pracuje a má silnú motiváciu. Už nemá ísť o akúsi „bokovku“ ale dielo, ktoré by malo oživiť náš pôvodný záujem, respektíve záujem novej generácie. Toto pokračovanie má byť opäť revolučné a čerpať ideu z pôvodného originálu. Má ísť o „vynoveného“ Shreka, ktorý však základy prevezme z toľko obľúbenej prvej časti.

  • Pôvodná generácia detských divákov z roku 2001 sú dnes dospelými ľuďmi, akí už pravdepodobne majú zasa deti svoje. A práve tento fakt je hlavnou motiváciou dopriať dnešnej generácií súčasných rodičov a ich „novým“ deťom pri sledovaní totožný zážitok, ktorý zažila predchádzajúca generácia. Opäť má ísť o podobne humornú a úspešnú skúsenosť pre celú rodinu.

rodina
Shrek tak nemá pokračovať, ale má ísť o akýsi „remake“ alebo znovuzrodenie. Aj napriek tomu zatiaľ disponujeme pojmom Shrek 5, tento názov je však na základe spomenutých skutočností otázny. A tak verím, že či už ide o dnešných rodičov alebo ich deti, v oboch prípadoch môžeme očakávať ďalší nezabudnituteľný zážitok.