Zimné radovánky?

Sedíme v pracovni a za oknom sneží. Teplota na stupnici teplomera sa síce ešte nepohla na bod mrazu a padajúce vločky sa po dopade na zem okamžite rozpúšťajú. To nám však nebráni vo vytvorení si zimnej nálady a zrazu máme chuť vybehnúť von a znovu zažívať chvíle so snehom. Čo na tom, že zatiaľ je vonku len blato.

sníh

Sneh je len pre malé deti.

Niektorí z nás sa hrdo pousmejeme a zamrmlme niečo o tom, že sneh je predsa len pre malé deti. Pre nás dospelých je to už len práca a starosť navyše. Každé ráno zametať sneh z auta, starať sa o zimné pneumatiky. Tí starší z nás sa obávajú, že sa na chodníku pošmyknú a dolámu sa.
No napriek všetkým týmto negatívam, obraz padajúceho snehu v nás niečo vyvoláva. Keď už nie radosť, tak aspoň spomienky na detské časy. Ale ozaj len na detské?

V zime sa dá len sedieť vnútri!

Pre tých z nás, čo sneh vzbudzuje strach a obavy, čo tak zobrať zimné počasie ako príležitosť na utužovanie vzťahov formou stretnutí, alebo môžeme konečne vytiahnuť tú neodčítanú knihu.
Alebo čo tak spoločenské hry? Je ich celá rada, od logických, cez rôzne strategické, až po zábavné.
Neseďme pri obrazovkách televízorov, kombinácia skorej tmy a ustavičnom posedávaní v kresle pri seriáloch naozaj môže viesť k zimnej ponorke a depresii.

Je čas ísť von

My, čo sa ešte nemusíme obávať našich krehkých kostí, poďme von. Čo na tom, že vonku padá mokrý sneh? To sme už naozaj tak poľavili v odolnosti, že by nás to malo položiť na posteľ s chrípkou? Stačí dobré oblečenie, rukavice, topánky a sme dostatočne vystrojení do tohto počasia.
Prechádzky v padajúcom snehom veru majú čím osviežiť nášho ducha. A ten pocit tepla po príchode domov!

sněžení

V prírode je ešte krajšie

Pokiaľ nie sme pevne viazaní pracovným časom, ale máme napríklad víkendové voľno, poďme z mesta niekam do prírody. Zatiaľ čo v meste na nás v uliciach číha len čľapkanica, vo vyšších nadmorských výškach už môže byť celkom slušná snehová prikrývka. Na lyže to ešte asi nie je, ale to nevadí. Aj tak sme ešte lyžiarsku sezónu naplno neotvorili.