Kam na výlet s deťmi na Slovensku

Existuje veľké množstvo typov na výlet pre celú rodinu.  Deti sa zabavia a rodičia si aspoň na chvíľu trochu oddýchnu. Čo sa oplatí vidieť?

Zoo kontakt na Liptove
V Liptovskom Mikuláši v žilinskom kraji sa nachádza zoo, v ktorej potrebujete trochu viac odvahy. Umožňujú tu totiž vstup priamo medzi zvieratá. Ak túžite pohladiť leva, tigra alebo klokana určite vám to umožnia. V zoo sa celkovo nachádza približne 120 druhov zvierat. Nebojte sa, naberte odvahu a určite túto výnimočnú zoo navštívte. A hneď vedľa leží ďalšia atrakcia.

matka
 
Aquapark Tatralandia
Pár metrov od spomínanej zoo sa rozprestiera aquapark Tatralandia. Je to výborné miesto pre trochu adrenalínu, oddychu, a zábavy. Tatralandia je najväčším aquaparkom s ubytovaním v celej strednej Európe. Prídu si na svoje dospelí i deti, pretože sa tu nachádza 14 bazénov s morkou alebo termálnou vodou, tiež je tu možnosť surfovania. Veľké množstvo atrakcií a toboganov (celkový počet je 26) vám určite zaručia, že deti budú dostatočne unavené a bude sa im dobre spať.

žírafa
 
Donovalkovo
V banskobystrickom kraji sa nachádza zázračné mesto pre deti Donovalkovo. Toto miesto je určené skôr pre tie mladšie detičky, pretože všetko v tomto mestečku je prispôsobené práve tým najmenším. Na všetku aktivitu tu dozerajú animátori a ukážu vašim deťom rôzne ,,dospelácke veci´´ napríklad ako sa tankuje do auta, čo robiť v prípade požiaru, ako samostatne nakupovať. Donovalkovo, je veľmi náučné mestečko.
 
Dinopark Bratislava, Košice
V dvoch rôznych mestám nájdete zalesnenú plochu, na ktorej je umiestnených množstvo dinosaurích modelov. Všetky sú v životnej veľkosti, niektoré sú dokonca pohyblivé a ozvučené. Dinosaurie modely tak simulujú život, aký žili, keď existovali tu na planéte Zem. Pre deti je obľúbené aj 3D kino, v ktorom dokážu premietať 2 filmy súčasne, alebo detské preliezačky a ihrisko. Možno i vy sa v tomto parku zabavíte a spoznáte rôzne dinosaury, o ktorých ste možno ani netušili.

tobogán
 
Tieto miesta sú vhodné pre všetky deti i dospelých. Určite sa vám oplatí navštíviť ich, a uvidíte, ako budete spokojní aj vy ale hlavne deti.