Čo je to CouchSurfing?

Cestovanie je dnes pre mnoho ľudí na prvom mieste a táto vášeň, vidieť čo najviac kútov sveta nie je určite zlá vec. S cestovaním totiž získavate množstvo skúseností a Váš celkový pohľad na svet sa mení. Napadlo Vás niekedy, že sa jednoducho zo dňa na deň pobalíte a vydáte sa na cestu okolo sveta. Pravda, nemusí to byť úplne okolo sveta, no navštíviť pár úžasných krajín by chcel nejeden z nás. Nemáte však dostatok prostriedkov na objednanie hotelu v každom meste, kde zakotvíte. Couchsurfing ale ponúka riešenie na tento problém. Couchsurfing je totiž jediná možnosť ako cestovať za naozaj nízke náklady.

cestování

Couchsurfing funguje ako také zdieľanie vlastného domáceho gauča. V podstate je to komunita cestovateľov, u ktorých môžete prespať kdekoľvek na svete a nezaplatíte za to ani cent. Takisto sa takýmto poskytovateľom vlastného gauča môžete stať aj vy samy.

Je to bezpečné?
Treba uznať, že couchsurfing asi nie je pre každého. Bezpečnosť musí byť na prvom mieste a predsa len, strávenie noci u niekoho kompletne cudzieho vyznie dosť nebezpečne. Preto s výberom hostiteľa v danej krajine si dajte naozaj záležať. Hľadajte tých, ktorí majú najlepšie hodnotenia a najviac recenzií od ľudí, ktorí u nich už boli ubytovaní. Takto ste schopný vytvoriť si vlastnú sieť hostiteľov po svete, ku ktorým sa budete môcť bez obáv vrátiť a stráviť noc pri ďalšej návšteve. Tiež sa odporúča couchsurfovať s niekým.

mapa

Predsa len človek sa cíti lepšie a nie je vo veľkom svete osamelý. Ak však v sebe máte dostatok odvahy a dobrodružného ducha môžete to skúsiť aj na vlastnú päsť. Za ubytovanie sa neplatí, no je nepísaným pravidlom, že hostiteľovi niečo uvaríte, pomôžete mu v domácnosti, alebo ho jednoducho za jeho pohostinnosť pozvete na pivo. Je predsa dvadsiate prvé storočie a takto si môžete vytvoriť známych a priateľov po celom svete.