Cesta Pápeža k nám na Slovensko

Vo svete nastalo masové šialenstvo veriacich. Prečo je tomu tak? Pretože nás navštívi hlava cirkvi sám Pápež František. Privítate ho s otvoreným srdcom aj vy?

Cesta Pápeža k nám na Slovensko

Počas pandémii Covid19 sme zostali všetci zruinovaný a prestávali sme veriť na dobré konce. Táto zákerná pliaga si vyžiadala niekoľko životov. Potrebovali by sme počuť láskavé a božské slová, ktoré by nám pozdvihli naše zúbožené duše. Všetci sa postupne pripravujú na jeho očakávaný príchod na jeho povzbudivé slová. Čo myslíte ako dlho sa organizácia pripravovala na to, aby sa mohol s nami stretnúť? Približne im to mohlo trvať 3 mesiace. Je potrebné, aby mal zabezpečenú ochranku, ktorá ho bude sprevádzať počas návštevy u nás. Počas príchodu sa budú snažiť, aby nenastali žiadne komplikácie. 

pope-francis-15451

Luník IX

Práve táto menovaná rómska osada je poctená jeho príchodom, pretože Vatikán oznámil, že práve tam má pápež návštevu zrealizovať. Privítať by ho tak mali 14. septembra približne o štvrtej hodine večer.  Na jeho príchod budú nadšene čakať niekoľko tisíc osadníkov- Rómov z celého Slovenska. Keď sa dozvedeli, že chce navštíviť aj ich- hneď sa toho chytili a začali všetko zriaďovať, tak aby sa Pápež mohol dostaviť a povzbudiť ich vieru aj keď žijú v takom prostredí v akom žijú. Pápež si nevyberá medzi chudobnými a bohatými. Príjme každého, kto má vieru.

gypsies-1518642_1920

Stretnutie s pápežom len s očkovanými?

Na internete sa šírilo množstvo fám o tom, že s pápežom Františkom sa môžu stretnúť len zaočkovaný ľudia. Myslíte si, že to bola pravda? Ja osobne som tomu veril, pretože o tejto téme bolo napísaných množstvo blogov. Ľudia sa tak pobúrili a nechceli tomu veriť. Každý jeden sa chcel stretnúť s hlavou cirkvi a dostať povzbudenie a požehnanie priamo od samotného pápeža. Neskôr sa objavili niekoľko ďalších článkov o tom, že pápež srdečne privíta aj takzvaných nezaočkovaných. Samozrejme, že budú nejako oddelený, aby sa prípadný vírus nerozšíril viac. Ak by sa to stalo, mohlo by to skončiť naozaj katastroficky. 

Či už ste veriaci alebo nie, príchod svätého otca na Slovensko sa zapíše ako významný deň, ktorý sa tak ľahko nezopakuje.