Urýchlite si prácu so zakladaním firmy, rovno ju kúpte

Firma alebo obchodná spoločnosť vzniká tým, že sa zapíše do obchodného registra. Pri zápise je však potrebné uviesť veľa skutočností, niektoré body môžu celú záležitosť skomplikovať. Takýto postup pri tom nie je práve praktický ani z časového hľadiska, čo je u niektorých podnikateľských príležitostí značný problém.

Či už je dôvodom čas alebo snaha zjednodušiť si administratívne postupy, stále viac dnešných podnikateľov reaguje na ponuku sro na predaj. Chcú si takúto eseročku kúpiť, nie ju zakladať.

Spomeňme, že spoločnosti s ručením obmedzeným sú najobľúbenejšou a najrozšírenejšou podnikateľskou činnosťou. Práve po tejto forme podnikania je dopyt, čo je aj dôvod, prečo sa na trhu okrem firiem s históriou stretneme aj s novozaloženými ready made s.r.o.

podnikateľka, žena

Tieto novozaložené ready made projekty vznikli za účelom, aby sa predali, nikdy reálne nepodnikali. Čo je z istého pohľadu značná výhoda, pretože je pri nich minimálne riziko, že by mali nejaké nevybavené záväzky z minulosti. Sú „čisté“ a pripravené na biznis, nakoľko sú prichystané so všetkými potrebnými náležitosťami- sú zapísané v obchodnom registri, zaregistrované na dane, je pri nich zaplatené základné imanie a sú vybavené potrebné postupy k tomu, aby sa s nimi dalo začať čo najrýchlejšie podnikať.

  • Takáto spoločnosť s ručením obmedzeným sa predá tým, že sa jej obchodný podiel prevedie na kupujúceho.

analýza, grafy

Takýmto spôsobom teda záujemca a podnikateľ získa obchodnú spoločnosť za podstatne kratšiu dobu, rýchlejšie a jednoduchšie, než keby ju zakladal. Vyhne sa všetkým zdĺhavým krokom a postupom, ktoré sú už v takomto prípade vybavené.

Hoci treba podotknúť, že na všetky uskutočnené zmeny sa musí podať návrh na ich zápis do obchodného registra, o uskutočnených zmenách by sa mal oboznámiť tiež daňový úrad a prípadné ďalšie zodpovedajúce inštitúcie.