Čarovná Praha. Kam sa vybrať?

Za čias cisára Rudolfa II. Bola významnou európskou metropolou. Prešlo niekoľko storočí, ale stále nás Praha láka. Tieto pamiatky si rozhodne nenechajte pri návšteve hlavného mesta Česka ujsť.

most

Václavské námestie
            Sme si istí, že by ste ho nevynechali, no pre istotu ho spomíname. Ide hlavnú obchodnú tepnu a stredisko spoločenského a kultúrneho života Prahy už od roku 1348. Práve toto je miesto, kde sa odohrávajú demonštrácie a rôzne pochody. Nájdete tu množstvo drahých obchodov, obchodov so suvenírmi, luxusných hotelov i zmenární. Nezabúdajte, však, že ako v každom veľkom meste aj tu sa najfrekventovanejšie námestie stálo aj centrom predaja drog a prostitúcie.

Karlov most
Ide o najstarší most vedúci cez rieku Vltavu a druhý najstarší most v Česku. Doslova to  tu dýcha históriou. Na zábradlí mosta nájdete 30 sôch a súsoší. Jedinečnú atmosféru dotvárajú pouličný umelci.

Staromestské námestie
Centrum starého mesta. Práve tu sa konali v minulosti tradičné trhy a dnes tu v predvianočnom čase môžeme ochutnať varené vínko na tradičných vianočných trhoch. To, čo sem ale najviac láka turistov je bezpochyby orloj.
Pražský hrad
Ide o jednu z najvýznamnejších pražských stavieb a sídlo prezidenta. Ak sa tu zastavíte, nezabudnite si pozrieť striedanie stráží.

Strelecký ostrov
Ak sa vám bude chcieť na chvíľku odísť z ruchu veľkomesta a nájsť nejakú oázu ticha, určite vyhľadajte Strelecký ostrov, ktorý katastrálne prináleží k Starému mestu. Ide o vhodné miesto na romantickú prechádzku.
Lennonova stena
Stojí za návštevu aj v prípade, že nie ste fanúšikmi skupiny Beatles. Pre tých je toto miesto doslova Mekkou. Určite však stojí za návštevu a zhotovenie pár fotografií. Jej história siaha do šesťdesiatych rokov minulého storočia.

grafity

Pražský metronóm
Stojí na mieste niekdajšieho Stalinovho pamätníka a je dielom sochára Vratislava Nováka. Ak sa rozhodnete ho navštíviť, čaká vás unikátny panoramatický výhľad na Prahu.
Okrem týchto pamiatok nájdete v Prahe aj ďalšie, ktoré určite stoja za návštevu. Spomenieme Tancujúci dom, Žižkovu vež, Katedrálu sv, Víta, Petrín či Vyšehrad. Príjemný výlet k našim susedom!