Atény s nádychom histórie

Atény, základ európskej demokracie, kultúry a filozofie. Fascinujúce miesto, kde sa kedysi miešala mytológia s poznaním, je aj pre súčasníka v mnohom zaujímavá. Predovšetkým ide o dlhodobú tradíciu olympijských hier, ktoré svoj zrod odvádzajú práve od Atén, kedysi významného polis. Práve tu sa momentálne sústreďuje 35% obyvateľov Grécka – celkový počet obyvateľov mesta Atény počet obyvateľov je až 3,5 milióna ! Ide o skutočne rušné, aktívne, univerzálne mesto a turistický raj. Nájdete tam všetko – ak milujete pláže a horúce počasie, ak si užívate históriu a prejavujete nadšenie pre navštevovanie historických či iných kultúrnych pamiatok, ak ste moderný človek a preferujete aktívny spôsob života a dokonca aj, ak patríte ku gurmánom a radi si vychutnávate skvelé jedlo a tamojšie grécke špeciality.

Atény

Atény v tomto smere majú čo ponúknuť – je to miesto pre odpočinok, objavovanie, spoznávanie a v neposlednom rade zábavu – a to aj vtedy, ak sa rozhodnete nájsť priateľov a zakotviť v nočnom klube. Nádherné stredomorské pláže sa snúbia s príjemným počasím – v období od mája do októbra hrozí minimum zrážok, vyššie teploty s priemernou teplotou 31 stupňov Celzia. Teplota vody je veľmi dobrá – maximálne do 28 stupňov Celzia. Turisti dobrodružnejšej, aktívnejšej povahy nezostanú sklamaní, Grécko patrí ku krajinám, kde môžete aj spokojne oddychovať s knihou na pláži a aj krajinou, kde neobsedíte, pretože vás toho toľko čaká.

pláž

Napríklad na polostrove Attika nájdete historický Maratón, Poseidonov chrám, ako aj iné pozostatky dávnej minulosti, nevynímajúc monumentálnu Akropolu pripomínajúcu zlaté časy Atén. Všetky atrakcie si vyžadujú vašu pozornosť, no pri oddychu a zábave je najlepším riešením siahnuť aj po cestovnom poistení. To vám zabezpečí, že cestovanie prebehne maximálne v poriadku a vy sa môžete ponoriť do hlbín dejín, ako aj naplno si užiť vašu dovolenku ! Radi vám s poistením poradíme na webovej stránke.