Autobusom ku susedom

Nielen leto, ale aj jar a jeseň prajú autobusovým zájazdom. Celý autobus turistov so sprievodcom, ktorí sa pohodlne dovezú na miesto prehliadky. Výhody zájazdu autobusu sú, že nasadnete na Slovensku do autobusu a ďalej nemusíte nič riešiť. O všetko sa už postará cestovná agentúra. Takisto máte zabezpečený program, kde vám sprievodca povie o krajine a meste zaujímavé informácie. Zájazd autobusom môže vyzerať rôzne. Zrejme poznáte skôr zájazdy na niekoľko dní, kedy cestujete aj celú noc do ďalekého Ríma či Paríža. Sú tu však aj zájazdy, ktoré môžete absolvovať aj za jeden deň. Vy tak stihnete objaviť nové miesta aj počas víkendu a nemusíte si brať dovolenku v práci.

zájazd

Takéto zájazdy sú jednodňové a pohodlne ráno nastúpite na Slovensku do autobusu a večer ste naspäť doma. Celý deň máte na spoznávanie pamiatok, obhliadku mesta či kvalitný chutný miestny obed. Počas jednodňových zájazdov nečakajte mestá vzdialené tisícky kilometrov. Počas jedného dňa sú v zozname mestá najmä našich susedných krajín. Navštíviť môžete napríklad čarokrásnu Viedeň. Viedeň má čo ponúknuť na prvý, ale aj desiaty krát. Množstvo múzeí, parkov, záhrad, katedrál či zámkov. Takisto vás očaria samotné námestia. Ak vám jednodňové zájazdy vyhovujú, určite by ste nemali vynechať ani naše susedné Česko.

zájazd autobusom

Prahu môžete vidieť aj tisíc krát a vždy bude niečím nová a výnimočná. Zájazdy do zahraničia však nesú so sebou aj určité riziko. Tak ako sa vám môže stať úraz aj na Slovensku, pre prípad hospitalizácie či ošetrenia by ste mali byť poistený aj v zahraničí. S tým vám pomôže jednodňové či viacdňové cestovné poistenie od AXA. Do zahraničia, aj keď len na jeden deň, by ste nikdy nemali odchádzať bez cestovného poistenia. Dokáže vám ušetriť množstvo peňazí a aj nervov. Navštívte stránku axa-assistance.sk a zabezpečte si svoje cestovné poistenie.