Zábava aj bez pripojenia

V súčasnej dobe je internet neoddeliteľnou súčasťou našich životov a tak si mnohí ani nevieme prestaviť, čo by robili ak by čo i len na chvíľu prestal fungovať tak, ako má. Avšak aj v takomto prípade sa dajú nájsť mnohé činnosti, ktoré nás zabavia.

káva
 
Úplnou klasikou zábavy bez internetu sú knihy alebo časopisy. Ich výhodou je to, že sú väčšinou stále poruke a nikdy sa s nimi nenudíte. Každý raz totižto prežijete iný príbeh, alebo sa dozviete niečo nové. Taktiež nevyžadujú nikoho iného vo vašej blízkosti a tak sa môžete týmto spôsobom zabaviť aj úplne sami. Knihy však nie sú pre každého tou pravou zábavou. Čo robiť ak nie ste tak úplne knižným nadšencom?
 

Vráťte sa do detstva

Nefunkčnosť internetu je ideálny čas na to, aby ste popustili uzdu svojej fantázií a tak sa vrátili do svojich detských čias. Neverili by ste, ako vás aj v dospelosti môže zabaviť napríklad také rozprávanie strašidelných príbehov, alebo len také obyčajné sedenie s kamarátmi alebo rodinou a rozprávanie sa o všedných veciach. Tak ako ste to robili kedysi, keď ste boli deti. Takmer každý z nás presedel na dvore či na lavičke na sídlisku celé hodiny s kamarátmi zahĺbený do rozhovoru o ničom. Je to dokonalý relax, ktorý vám vyčistí hlavu a nič vás nestojí. Ničnerobenie a nerozmýšľanie nad každodennými problémami prospeje občas každému.

bingo
 
Ak máte chuť na niečo akčnejšie, rozhodne by ste mali mať doma v zálohe nejaké spoločenské hry pre každý prípad. Nebojte sa, dnes nejde už len o karty alebo človeče nehnevaj sa. Kultúra spoločenských hier sa od týchto čias neuveriteľne zmenila. Hry sú dnes čím ďalej tým viac určené aj pre dospelých a majú nie len zabaviť, ale aj poučiť.
 
Prinášame vám zopár tipov, ktoré spoločenské hry naozaj stoja za to.
1.      Dobble: Začneme zľahka. Hra Dobble vám nezaberie viac ako pár minút. Vašou úlohou je hľadať rovnaké symboly a čo najrýchlejšie sa zbaviť všetkých kariet. Hra prináša viacero variácií a možností ako ju hrať.

2.      V kocke! Svet: Pri hraní tejto hry je skutočne výhodou mať vedomosti z celého sveta v kocke. Úlohou hráča je zapamätať si čo najviac informácií za 10 sekúnd a potom správne odpovedať na otázku.

3.      Slovensko – otázky a odpovede: Rozširovanie vedomostí o našej krajine je zámerom tejto spoločenskej hry. Za každú správnu odpoveď sa svojou figúrkou môžete posunúť ďalej na hracej ploche.

4.      Pie face: Ak hľadáte hru ideálnu na party alebo na extrémne nudné zimné večery, nech sa páči. Pri hre Pie face sa nie len výborne zabavíte a zasmejete, ale si aj zamaškrtíte.

5.      Šarády: Hru Šarády zrejme pozdáte aj pod názvom Aktivity. Ide o jednu z najklasickejších spoločenských hier súčasnosti. Hádanie slov podľa obrázku, opisu alebo ukazovania sa môže zdať ľahké, ale nie je tomu vždy tak.
Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek využitie času bez internetu, myslite na to, že občas tráviť čas offline je dobré nie len pre vás, ale aj pre vaše okolie. Zahltenie informáciami z online sveta neprospieva vášmu mozgu ani telu.