Led pásy: Moderné a úsporné svetlá

Čo si v súčasnosti predstavíte pod bežným osvetlením? Akú formu svetiel? Pravdepodobne aj dnes to budú žiarovky- hoci úspornejšie a s dlhšou životnosťou. V zásade si ale nemusíme v predstave vybaviť iba žiarovky, stále častejšie sa stretávame napríklad s modernými led pásmi. A tieto mávajú dekoračné, ale aj praktické využitie. Galéria použitia LED pásov LED Produkt nám ukazuje takmer neobmedzené možnosti, ako a kde sa dajú takéto šikovné svietiace pásiky použiť. Pritom univerzálne využitie nie je ich jedinou obľúbenou vlastnosťou.

Led pás, žlté svetlo

Pásiky sú totiž osadené led diódami. Súčasťami, ktoré sú zdrojom svietenia v tých najúspornejších žiarovkách na trhu. Čo má teda za výsledok, že sú takisto veľmi úsporné a šetrné k spotrebe elektrickej energie. Môžu byť v prevádzke takmer nepretržite. Diódy na kvalitnejších pásikoch majú dlhú životnosť.

Úsporné vlastnosti vďaka žiariacim diódam Light Emitting Diode ich predurčujú nielen na dekoračné, ale tiež na funkčné využitie. V tejto spojitosti sa v súčasnosti často využívajú na trendové osvetlenie kuchynskej linky a prinášajú tam potrebnú viditeľnosť. S kvalitnými žiariacimi diódami si pri varení alebo chystaní pochúťok všimnete potrebné detaily. Kuchynskou linkou však univerzálne využitie nekončí:

  • Funkčným spôsobom sa s nimi dajú nasvietiť napríklad aj schodiská, police, zrkadlá, posteľ, priestor pod TV, atď.

Led pásy, kotúč

S led pásmi sa vo všeobecnosti viaže hlavne ich dekoračné použitie:

  • V interiéri auta, na zvýraznenie tuningu na aute, v PC skrinke, na klávesnici, na osvetlenie baru alebo reklamných oznámení.

V prípade dekorácie sa teda hodí siahnuť po farebných pásikoch, resp. po tých s farebnými diódami. Obľúbeným je variant RGB.

  • RGB je skratkou pre červenú, modrú a zelenú- pre základné najvýraznejšie svetlá, ktoré môžu svietiť oddelene.

Je výhodou, že k týmto svetelným produktom je dostupný tiež diaľkový ovládač.