Kto a prečo využíva lacné virtuálne sídla?

Kto už má skúsenosť s hľadaním kancelárií a respektíve nehnuteľností, ktoré by sa dali zapísať do Obchodného registra ako firemné sídlo, a kde by následne chodila a vybavovala sa firemná pošta, ten vie, že ceny takýchto nehnuteľností sú vysoké a okrem vysokého nájomného ani nemusia vyhovovať svojou polohou. Možnosť zvoliť si lukratívnu adresu ponúka virtuálne sídlo Ezmluva a spolu s tým možnosť výrazne ušetriť na prenájme nehnuteľnosti.

  • Pretože pri prenájme virtuálneho sídla neplatíte mesačne za samotné priestory a teda za nehnuteľnosť ako takú, ale platíte si v podstate za lukratívnu adresu, na ktorej sídli reálna budova a sekretariát, ktorý bude prijímať a preposielať vám firemnú poštu.
  • Takúto „kúpenú“ adresu je takisto možné zapísať do Obchodného registra ako sídlo vašej firmy.

Platiť oveľa menej za prenájom virtuálneho sídla, to je možnosť, ktorú vo veľkom využívajú napríklad menšie firmy a začínajúci podnikatelia. Skrátka rozbiehajúci sa podnikatelia, ktorým by prenájom reálnej kancelárie výrazne narušil rozpočet a takéto výdavky by si možno ani nemohli dovoliť. Obzvlášť ak vlastné kancelárske priestory k svojej obchodnej činnosti nepotrebujú, avšak potrebujú sa aj oni venovať korešpondencii a mať v Obchodnom registri zapísané firemné sídlo.

Poštové obálky

  • Tieto pohľadávky ale praktickým a komfortným spôsobom a za podstatne menej peňazí zvládnu vybaviť aj s virtuálnym sídlom.

Potom sú častými záujemcami napríklad aj slovenskí podnikatelia, ktorí ale väčšinu aktívneho času trávia v zahraničí a prenajímanú kanceláriu na Slovensku by takisto plnohodnotne nevyužívali. O prijímanie, ukladanie, skenovanie a preposielanie firemných zásielok sa im postará sekretariát vo virtuálnom sídle.

Podnikateľ s mobilom

No samozrejme je to príležitosť pre každého podnikateľa, ktorý potrebuje výrazne znížiť svoje finančné náklady a nemá pod sebou administratívnych pracovníkov, ktorí by kancelárske priestory potrebovali. Je to teda vhodné aj pre ľudí, ktorí väčšinu svojich obchodných aktivít zvládnu vybaviť aj sami cez svoj počítač a mobil.