Domáca mikrodermabrázia

V pubertálnom veku potrápia mnohé dievčatá hormonálne výkyvy spôsobujúce začervenané bolestivé akné na tvári. Často krát nie je možné ich odstrániť hormonálnymi tabletkami, ani kozmetickými prípravkami, a preto je nutný zásah až po rokoch, kedy žiaľ, zostávajú na tvári jazvy.

akné

V súčasnosti je možné využiť absolútne bezbolestnú techniku, ktorá pleť čistý hĺbkovo a zanecháva ju príjemné hebkú a oddýchnutú. Mikrodermabrázia pomáha odstrániť bolestivé akné i dlhoročné jazvy. Pokiaľ vás a vašu peňaženku už unavuje návšteva kozmetických salónov, využite prístroj, ktorý vám mikrodermabráziu poskytne z pohodlia domova.

Mikrodermabrázia je založená na mechanickom obrusovaní pleti, ktoré vôbec necítite. Bez vedľajších účinkov, tak môžete po troch zákrokoch cítiť, že vaša pleť bude menej unavená a svieža. Prístroj na mikrodermabráziu je založený na princípe odstraňovania odumretej pokožky vďaka pôsobeniu kryštálov diamantovej hlavice a vákuového podtlaku. Zákrok má podobný efekt ako peeling, ale je dlhodobejší a dokáže pleť absolútne vyčistiť a poskytnúť jej relax.

tvář

Mikrodermabrázia dokáže pomôcť na mladšej pleti s rozšíreným akné, ale aj na staršej pleti plnej vrások. Zákrok odstráni tiež začervenania, jazvy a pigmentové škvrny. Ak vás dlhodobo trápia tieto problémy, kozmetický prístroj si môžete zadovážiť už aj domov. Tento zákrok sa však neodporúča pri kožných chorobách a v tehotenstve.

Ceny prístrojov sa pohybujú v sumách od 150 do 1000 eur. Pri návšteve kozmetičky zaplatíte asi od 7 do 80 eur a zákrok zaberie 20 minút. Predtým, ako sa rozhodnete mikrodermabráziu vyskúšať, poraďte sa so svojím kožným lekárom alebo kozmetičkou.

vlasy

Pokiaľ by ste potrebovali čo najjemnejší zákrok, skúste moderný prístroj na hydradermabráziu, ktorá je zasa založená na pôsobení rýchleho, no jemného prúdu vody a kyslíka. Zákrok však tiež nepodstupujte počas tehotenstva alebo pri boji s kožnými chorobami.