Stropné svietidlá sú najpoužívanejšie typy osvetlenia

Rovnomerné osvetlenie celej miestnosti je dôležité hlavne ak ide o priestor, kde sa vykonávajú nejaké činnosti, pri ktorých potrebujme dobrú viditeľnosť, väčšinou sú to kancelárie, administratívne priestory, výrobné haly a podobne. Bez umelého osvetlenia by sme väčšinu dňa mnoho z nich nemohli vykonávať.

Svetlo do každého kúta

Moderné stavebné procesy dnes umožňujú postaviť stavby oveľa rýchlejšie, povrchové úpravy v interiéroch sa skladajú aj zo sadrokartónových alebo kazetových podhľadov, ktoré do seba presne zapadajú a vytvárajú zaujímavé štruktúry. Do nich je potom jednoduché nainštalovať LED svietidlá, zapustené na úroveň podhľadu budú nenápadné, ale praktické a funkčné, vytvoria zaujímavé kompozície a led svietidlo svetlo sa bude šíriť potrebným smerom.

LED svietidlá majú všakovaké tvary, stropné panely patria k často využívaným práve na umiestnenie do podhľadov, ktorý by mal mať aspoň 10 cm hrúbku. Panely majú už od výroby upínacie klipy, ktorými sa prichytia do vyrezaných otvorov v podhľade. Zapájanie je možné do bežnej elektrickej siete s napätím 230V. Čo sa týka kvality LED panelov, tak tú zabezpečujú SMD 2835 čipy, takisto aj uhol svietenia, ktorý dosahuje až 150°, a tiež verné zobrazovanie farieb vďaka CRI80. Záruka na výrobky je tri roky.

Aj hrany môžu mať svoje čaro

Tvary panelov nemusia byť iba hranaté, aj oblé krivky majú svojich priaznivcov. Moderné LED panely sa vyrábajú v tvare štvorca, obdĺžnika alebo kruhu, v elegantnom prevedení bielej farby, ktorá nie je agresívna a štýlovo zapadne do akéhokoľvek interiéru. Do miestnosti vnesú svetlo v odtieni teplej, studenej a neutrálnej bielej farby, záleží na type priestoru, ktorý budeme chcieť rozžiariť. V obývacích a odpočinkových priestoroch je vhodné teplé svetlo, do telocvične či všade tam, kde budete v pohybe, zas studený odtieň a neutrálnu bielu využijete najmä ak si nie ste istí výberom. Výrobcovia v súčasnosti kladú dôraz na to, aby ich produkty boli pre zákazníka zaujímavé a oslovili ho už pri pohľade, pretože nakupujeme aj očami a dizajn je v tomto prípade veľmi dôležitý, lebo nesprávny výber môže celé naše snaženie o dokonalý interiér pokaziť.