Reddit – sociálna sieť mladej generácie

Stránka,  ktorá samu seba nazýva the front page of the internet, čiže v preklade predná strana internetu. Ak na ňom trávite veľa času, tak potom pravdepodobne viete, že nejde  len o  obyčajné prázdne slová. Patrí do svetovej prvej dvadsiatky najnavštevovanejších webov za rok 2019, pričom sa na vyšších priečkach drží už nejaký tú dobu a stále rastie. Ak si z tohto zoznamu odmyslíme prehliadače a iné služby,  zistíme, že je dokonca na štvrtok mieste zo všetkých sietí. Ďalšie štatistiky dokazujú, že medzi jej častých užívateľov čoraz viac patria mladistvý a mileniály.
V čom je odlišný od Facebooku, či Instagramu.sociálne siete.jpg
Reddit sa skladá z rôznych komunít, ktorých členov spája tá, či onaká téma. Stačí si nájsť to pravé orechové pre vás, pokojne si toho vyhľadajte aj viac, a môžete sa stať súčasťou online skupiny ľudí, s ktorými si rozumiete a zdieľate podobné záujmy. Nazývajú sasubredditya jednotlivé sa označujú jednoducho r/. Nájde sa skutočne niečo pre každého. Správy vo svete (r/news), veda, príroda, pomocné fórum s otázkami a odpoveďami (r/AskReddit), videohry a potom ešte kategória,  ktorá toho obsahuje asi najviac a zrejme je aj hnacou silou celého webu – zábava,  ktorá ma širokú škálu výberu (r/awww, r/DiWHY, r/hmmm).
Zistili ste, že pre váš objekt záujmu na platforme ešte nič neexistuje? Žiaden problém, novú komunitu si začnite vy sami – teda za predpokladu, že ste už do siete prihlásený a jej vytvorením nebudete porušovať žiadne základné pravidlá spoločnosti. O ich dodržiavanie starajú dobrovoľníci moderátori, skrátene nazývaný "mods", ktorý môžu upravovať jeho vzhľad, rozhodovať čo je povolené a čo nie, prípadne mazať nevhodné príspevky. Nad nimi sú ešte admini, už platení zamestnanci spoločnosti.názov Reddit.jpg
Vedľa každého príspevku je šípka  nadol a nahor, kliknutím jednej z nich ho môžete posunúť v poradí vyššie alebo nižšie. Detailný systém je samozrejme o niečo zložitejší, ale  v princípe platí toto. Priamo pri nich sa ukazuje aj počet "upvotes", šípok smerom hore.
Dôležitou informáciou je azda to, že ide prevažne o anglickú doménu, preto je prirodzené,  že je populárnejšie medzi tínedžermi a mladými,  ktorý tento jazyk spravidla ovládajú lepšie. Niektoré krajiny však majú aj časti vo svojom jazyku, stačí ich len nájsť. No pravdou zostáva,  že ten najlepší obsah je zväčša na tých anglicky hovoriacich.