Bzučanie a lietanie včiel má svoj praktický význam

Poletovanie včiel po lúkach má svoj význam, zbierajú peľ na to, aby z neho mohli vyrobiť med, a tiež ostatné produkty, ktoré čoraz viac vyhľadávame, pretože sú známe svojimi výnimočnými vlastnosťami a zdravotnými benefitmi. Med je vhodný do čaju namiesto cukru, ale aj ako medecína proti mnohým zdravotným neduhom, má antibakteriálne a upokojujúce účinky a veľa iných benefitov, kvôli ktorým ho čoraz viac užívame.

Ak naše ruky potrebujú ochranu

Okrem tradičného a známeho medu od včiel máme aj materskú kašičku, ktorá má bohaté a rozmanité zloženie s fantastickými účinkami na ľudský organizmus. Z nich by sme mohli spomenúť napríklad podporu imunitného systému, včelia materská kašička predaj je veľmi vhodná ako prevencia pred rôznymi zdravotnými ťažkosťami, telu dodáva energiu, vplýva na zdravé fungovanie celého organizmu, upokojuje nervy a pomáha nám lepšie sa sústrediť, podporuje aj psychickú či fyzickú kondíciu, pokožka je vďaka nej pružná a aj naše kĺby nás po jej užívaní bolia menej. Užívanie kašičky pomáha aj malým deťom pri nespavosti a ženám zasa v boji s neplodnosťou.

Propolis chvália aj lekári

Záujemcovia si môžu včelie produkty nakúpiť aj prostredníctvom eshopov, ktoré toho ponúkajú naozaj veľa. Jedným z populárnych výrobkov je PROPOLIS STAR, je to včelí produkt a má dezinfekčné účinky. Predáva sa napríklad vo forme kapsúl, obsahuje niektoré základné vitamíny skupiny B, B1, B2 a B6, ďalej vitamín A a E či kyselinu pantoténovú, je veľmi bohatý na aminokyseliny, proteíny, zlúčeniny dusíka, tiež amidy, amíny a sú v nej obsiahnuté aj elementy ako je vápnik alebo železo a iné. Má všetky spomínané benefity, teda pôsobí regeneračne a posilňujúco na celkovú imunitu ľudského organizmu. Základ propolisu tvoria bioaktívne látky, tie zbierajú včely z kôry a pukov mnohých druhov rastlín a stromov a potom ich ďalej spracovávajú. Obsahuje asi 12% éterických olejov, 60% živíc a iných látok, tento propolis využívajú aj včely na dezinfekciu úľa či zatmelenie otvorov.