Bez niektorých nevyhnutných súčastí by nefungovali dvere ani okná

Trh na Slovensku poskytuje priestor pre množstvo dodávateľov a výrobcov rozličných produktov, ktoré ponúkajú zákazníkom. Medzi nimi je aj spoločnosť LM-MONT so svojimi výrobkami z hliníka, nerezu a skla. Patria sem okná, dvere, celé zasklené steny a tiež fasády budov.

interiér, sklenené dver

Moderná architektúra využíva vlastnosti mnohých materiálov, ktoré donedávna mali svoje využitie dané, no v súčasnosti sa z nich vyrábajú súčasti stavieb a doplnkové prvky, ktoré ju dotvárajú ako celok. Štýly novostavieb majú na svedomí architekti, ktorí im vdýchnu život podľa svojich predstáv, tak je to aj dnes. Mnohé moderné budovy nesú stopy po ich rukopise a častokrát im v tom pomáhajú aj materiály, vybraté a použité na správnom mieste.

Plastové okná či dvere nie sú dnes ničím výnimočným, používali sme ich pri výmene pôvodných drevených, pretože tie už nespĺňali kritériá moderných stavieb. Od plastov sme však prešli k hliníku a k nerezu, dvom materiálom, ktoré sú elegantné, majú dlhú životnosť a takmer nijaké náklady na ich údržbu. Okná či dvere alebo fasády si vyžadujú iba zotretie prachu a nečistôt z povrchu a následné preleštenie špeciálnym prípravkom. Takto ošetrované zostanú nepoškodené desiatky rokov.

white-color-modern-style-living-room-1600x1000

Hliník a sklo sa používajú na výrobu okien a dverí, ale aj fasád, môžu byť však v systéme bezrámovom alebo sklo sa vkladá do hliníkového rámu, a k tomu sú okrem základných častí potrebné aj iné súčasti, ktoré zabezpečujú funkčnosť prvkov. Medzi ne patria závesy dverí, bez ktorých by sa krídla nedali osadiť. TGAH901 Lmmnont je označenie regulovateľného pružinového závesu pre upevnenie skla na stenu a patrí do kategórie hydraulických závesov RIMINI. Je vyrobený z nerezu a vhodný pre hrúbku skla 10 a 12mm. Nosnosť závesu je maximálne 65 kilogramov pre jeden pár sklenených krídel dverí. Maximálna šírka krídla, ktorú unesú, je 900mm.

Hliník aj nerez sú materiály, ktoré dokážu budovám dodať eleganciu a nadčasový dizajn, podporia každý štýl a vnesú doňho kúsok estetiky. Celok tak vyznie harmonicky a moderne, čo je cieľom mnohých investorov.