Správny matrac pre kvalitný spánok

Posteľ a matrac sú základom dobrého spánku. Preto je dôležité, aby vám matrac poskytol presne takú oporu a komfort, aký potrebujete. So sprievodcom matracami si dokážete pomenovať svoje potreby ohľadom matracov.
TYPY MATRACOV A POSTELÍ
Keď ide o kvalitu spánku, je posteľ jeden z rozhodujúcich faktorov. Ale hrá dôležitú úlohu aj v otázke zdravia a celkovej životnej pohody. Ak sa zobúdzate s bolesťami chrbta, môže to byť signál, že vám matrac neposkytuje správnu oporu. 
KONTINENTÁLNE POSTELE
Kontinentálna posteľ nie je len elegantný kus nábytku do spálne. Je to každodenný luxus, skvelá opora a pohodlie, vďaka ktorému sa budete každé ráno cítiť oddýchnutí a svieži. V kombinácii s čelom postele slúži ako pohodlné miesto, kde môžete čítať knihy, pozerať TV alebo len tak relaxovať. Kontinentálna posteľ je zvyčajne zložená z dreveného rámu, matraca a vrchného matraca. Spája v sebe výhody pružinových i penových matracov v jednoduchom elegantnom prevedení.
Spodný rám môže byť postavený rôznymi spôsobmi, ale najčastejšie sa skladá z dreveného rámu so systémom pružín, vďaka ktorým sú kontinentálne postele také pohodlné. Používajú sa tieto tri typy pružín:
Bonell: Pružiny typu Bonell majú tvar presýpacích hodín a sú vyrobené z hrubého kovového drôtu. Matrac má vďaka týmto pružinám tvrdý povrch a dlhú životnosť za dostupnú cenu. 
LFK: Pružiny typu LFK majú valcovitý tvar, sú menšie a vyrobené z tenšieho drôtu než pružiny typu Bonell. Na druhej strane, v matraci je použitých viac LFK pružín, vďaka čomu má matrac viac oporných bodov a počas spánku sa dokáže lepšie prispôsobiť pohybom tela. 
Taštičkové: Taštičkové pružiny sú ešte menšie než pružiny typu LFK. Každá pružina je uložená v tenkom obale tzv. taštičke, ktorá slúži ako ochrana pred opotrebovaním. Matrac je vďaka taštičkám tichší a stabilnejší. S toľkými opornými bodmi sa matrac ideálne prispôsobí telu a zaistí maximálne pohodlie. 

žena, spánok

Strednú vrstvu tvorí pružinový matrac. Pružinový matrac pozostáva zo systému pružín, výplne a čalúnenia.
Celkový dizajn a pohodlie postele dotvára vrchný matrac. Pozostáva z penového jadra a poťahu.  
CHRÁNIČE MATRACOV A VRCHNÉ MATRACE
 Chránič matraca predlžuje životnosť matraca. Je to vrstva, ktorú môžete jednoducho vziať a oprať. Teplota prania je uvedená pri každom výrobku. Vďaka praniu vrchného matraca sa vám podarí udržať čisté, zdravšie, a teda aj príjemnejšie podmienky na spánok. Vrchný matrac je vrchná vrstva postele. Matrace majú väčšinou penové jadro pokryté vonkajším poťahom. Najdôležitejšiou funkciou vrchného matraca je vytvoriť ideálne podmienky na spánok prispôsobené individuálnym potrebám užívateľov. Vybrať si teda môžete z rôznych modelov vrchných matracov.
Vrchné matrace majú jadro z polyuretánovej alebo studenej peny. Oba druhy peny telu poskytnú adekvátnu oporu a pohodlie.

nohy, spánok

V ponuke máme tiež vrchné matrace z pamäťovej peny. Pamäťová pena sa presne prispôsobí tvaru tela, vďaka tejto jedinečnej vlastnosti pôsobí ako prevencia pred problémami s krvným obehom a bolesťami svalov a kĺbov. Pokiaľ máte záujem o skutočne výnimočné pohodlie, siahnite po matraci z peny s vlastnosťami latexu. Latex je veľmi priedušný materiál, odvádza prebytočné teplo od tela a pokiaľ vám v noci zvykne byť príliš teplo, je pre vás ideálnym materiálom.
Vrchný matrac máte počas spánku k telu najbližšie, delí vás od neho už len plachta, preto je dôležité aby mal kvalitný poťah. Existuje viacero druhov vrchných matracov, preto si pred kúpou skontrolujte materiál a prešívanie poťahu. Poťah by mal byť dostatočne mäkký a pohodlný. Mnohé vrchné matrace majú poťah, ktorý môžete vziať a oprať pri teplote 60 stupňov Celzia. To je výborná vlastnosť, keďže roztoče pri tejto teplote nedokážu prežiť. 
Výhody vrchného matraca sú poskytovanie skvelého komfortu, pomôže, ak máte príliš tvrdý alebo mäkký matrac. Chráni matrac pred vlhkosťou a opotrebovaní a matrac si vďaka nemu dlhšie zachová svoj pôvodný tvar.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup