LED svetlá? Použite ich všade

V súčasnosti sa LED osvetlenie vyrovná akémukoľvek svetelnému zdroju a dokonca pre určité potreby dosahuje lepšie parametre ako všetky dostupné svetelné zdroje. Popredný svetový výrobcovia  LED žiaroviek – svietidiel už ponúkajú LED žiarovky, ktoré prevyšujú všetky parametre doterajších svetelných zdrojov. Výhodami LED svetiel sú  znížené náklady na elektrickú energiu, svetlo je vyžarované len jedným smerom, takže nedochádza k žiadnym stratám na odrazoch, účinnosť LED svietidiel je 30 až 40%, priemerná životnosť LED = až 100 000 hodín pri dodržaní termálnych podmienok je životnosť 100 000 hodín = 25 rokov pri svietení 10,7 hodín denne, úspora energie a emisií CO2 cca o 50% oproti bežným technológiám, žiadna výmena svetelných zdrojov počas tejto doby úspora nákladov spojených s obstaraním a nainštalovaním nových svetelných zdrojov, nie je potrebné nakupovať nové svetelné zdroje, odpadajú náklady na vysokozdvižnú plošinu a náklady na samotnú prácu, pracovná teplota LED je v rozsahu: od – 30°C do + 60°C a LED žiarovky produkujú oveľa nižšie tepelné straty ako obyčajná žiarovka.

Muž, žiarovky

Špeciálne zdroje prúdu LED zabezpečujú súvislý svetelný tok, nevzniká stroboskopický efekt žiadne problémy s nízkymi teplotami, okamžitý štart, LED žiarovka ako polovodič dosahuje ešte lepšie výsledky pri nižších teplotách ako pri teplote 25°C /pri tejto teplote sa testujú všetky parametre LED čipov. LED čipy sú otrasu vzdorné, bodové alebo plošné svietenie. Množstvo svetelných bodových zdrojov LED vytvára na povrchu materiálu tiene, ktoré uľahčujú odhaľovanie nerovností, možnosť regulácie LED žiarovky od 0 do 100%, okamžitý štart LED žiarovky na 100% výkonu. LED žiarovky neobsahujú žiadne škodlivé látky a plyny (olovo, ortuť, ťažké kovy). LED žiarovky neprodukujú UV žiarenie. Farebná teplota LED žiarovky môže presiahnuť aj 6000K, čo zodpovedá dennému svetlu. Vysoký merný výkon LED žiarovky = 107 lm/W, vysoké krytie LED žiarovky a svietidiel proti vode a prachu, index podania farieb pri bielej je RA=75> tento parameter vyjadruje ako dokáže ľudské oko rozoznať rôzne farby, čím vyšší je tento index, tým viac farieb vo farebnom spektre dokážeme zaznamenať, univerzálne napájacie napätie: 100-250V-60Hz alebo 12, 24V, možnosť napájania z fotovoltaických panelov kôli nízkej spotrebe a variabilita rozmerov svietidla (podľa potrieb zákazníka)
Kvalitné osvetlenie zvyšuje pracovnú pohodu, v konečnom dôsledku aj produktivitu práce.

Led pás

Na uvedené technológie je možné získať dotácie zo štrukturálnych fondov EU. Opatrenie 2.1. Zvyšovanie energetickej efektívnosti na strane výroby aj spotreby a zavádzanie progresívnych technológií v energetike.
LED svetla – osvetlenie do priemyslu, domácnosti a verejného života.
Lampa lampy svietidlá LED žiarovky žiarivky elektro elektronika sú to všetko často opakované  a spájané slová s každým výrobcom, distribútorom a predajcom svietidiel.